Haber

Bakan Soylu: “Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millet İttifakı’na tepki göstererek, “PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülke için tarihi bir utançtır. Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı. Geri mi döneceğiz? bu günler?”

TGRT Haber’in canlı yayınında Ankara Temsilcisi Ercan Gürses’in sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, “Adı Yeşil Sol Parti. HDP’nin ta kendisi. HDP seçimde bir etken. Tüm liderlerin ortaya koyduğu değerlendirmeler” dedi. PKK’nın şu anki heyecanı Millet İttifakı’nın heyecanını aşmıştır.CHP bu ülkenin legal siyasi partisidir.PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülkenin tarihi bir ayıbıdır. Siyasi tarihin nadide utançları, ‘Seçim akşamı tutsaklarımızı serbest bırakacağız’ diyorlar. PKK enkazını legal bir partiye, CHP’ye taşımak doğru değil” dedi.

Süleyman Soylu, Türkiye’nin teröre karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünün altını çizerek, “Türkiye’nin son aylarında dağda 88 terörist kaldı. İki katına çıktı. Nereden geldiğimizi biliyoruz. O günlere mi döneceğiz? .Bu ülkede belediyeler HDP’nin elindeydi.Belediyeleri PKK yönetiyordu.17-18 yaş arası çocuklar.2014’te Ağrı’da yeniden seçime gittim.18 yaşında bir kız oynuyordu onca HDP milletvekilini. parmağıyla.Belediyelerden terör örgütüne para gönderiyorlardı.6-8 Ekim olaylarında çocuklarımızı katlettiler, katlettiler.Orayı terör koridoru haline getirdiler.Amerika’daki ortaklarıyla ve ortaklarıyla yapmak istiyorlar. Avrupa. Ekmek kadar gerçek” dedi. – İSTANBUL

altinyaylahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu