Haber

Bakan Soylu’dan emniyete kadro, jandarmaya terfi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber’in canlı yayınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, “İstanbul ve Ankara dahil birçok ilde 12-36 mesai saati uygulanmıyor” tezlerine yanıt vererek, “Uygulanıyor, polisim ve jandarmamın sesi gelsin istiyorum. 10 bin personel daha açılacak” dedi. Polis, “Meclisin elinde iş var. Önümüzdeki dönemde yasalaşacak. Polis terfileri yapıldı. 27 bin artı 2500 lira da tanıtım harcaması var” dedi.

TGRT Haber’de canlı yayınlanan ve Ankara Temsilcisi Ercan Gürses’in sunduğu Gündem Özel programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, “CHP bu ülkenin legal siyasi partisidir. CHP’nin PKK’nın enkazını, Millet İttifakı’nın taşıması bu ülkenin tarihi bir ayıbıdır. Siyasetin en önemli ayıplarından biridir. Bunu millete anlatamazsınız, ‘100 yıllık Cumhuriyet’le hesaplaşacağız’ diyorlar. ‘Tutsaklarımızı serbest bırakacağız’ diyorlar. Ne zaman, seçimin kazanıldığı gece, terör örgütü her şeyi söyler ama meşru bir siyasi parti olan CHP’nin, PKK’nın enkazını taşımaları doğru değil. “Başlayacağız” diyen ben değilim. 15 Mayıs’ta savaşçılar. Bundan kaçınmıyorlar. CHP ve Millet İttifakı bundan kaçınmıyor. Millet İttifakı bunun içindedir. Türkiye bu günlere kolay gelmedi. Bugün Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı. Gündüzleri çocuklarımızı öldürdüler. Gittiğim ilk şehit olayıydı.” “Nereden geldiğimizi biliyoruz. O günlere geri mi döneceğiz? Bu ülkede belediyeler HDP’deydi ve belediyeleri PKK yönetiyordu. Kimse bana masal anlatmasın’ Ben tarladan geliyorum’ dedi.

Tarihin en büyük göç dalgasıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Bakan Soylu, “Yönümüzden ve rotamızdan sapmadık. Dünyadaki en büyük imtihan göçmenlik sınavıdır. Suriye’de gezen kardeşiniz olarak söylüyorum. Çünkü 2 milyon Afganın İran sınırında nasıl bekletildiğini biliyorum.420 bin Suriyeli var. 550 bin Suriyeli geri döndü. 239 bin Suriye vatandaşı vatandaş oldu. Artık Suriye Türkmenlerini vatandaş yapmaya başladık. 10 binden fazla Uygur Türkünü vatandaş yaptık” dedi.

Bakan Soylu, “Yayınlanan genelgeye rağmen İstanbul ve Ankara dahil birçok ilde 12-36 fazla mesai uygulaması uygulanmıyor” söylentilerine yanıt vererek, “Uygulanıyor, polis ve jandarmanın sesini duyurmasını istiyorum. bin ekip daha polise açılacak.Polisi doğudan sonra nereye isterse oraya göndeririz.” söz konusu.

Bakan Soylu da, “Meclisin usta çavuşlarla ilgili çalışmaları var. Önümüzdeki dönem yasalaşacak. Polis terfileri yapıldı. 27 bin artı 2500 lira da tanıtım harcaması var.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu