Haber

TVHB deprem bölgesindeki hayvanlar için yem istedi

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arslan, deprem bölgesindeki hayvanlar için yem ihtiyacı olduğunu belirterek, “Deprem bölgelerindeki hayvancılığımızın desteklendiğini ve desteklendiğini düşünerek yem firmalarının yem desteği vermesini istiyoruz. çiftlik hayvanları da candır.” terimini kullandı.

Arslan yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda çeşitli nedenlerle kan kaybeden besicilik ve yetiştiricilerin depremden en çok etkilenen kümelerin ortasında yer aldığını belirtti.

Depremin her iki hayvanın da ezilerek telef olmasına neden olduğunu, bakım ve beslenme koşullarının kötüleştiğini belirten Arslan, “Hayvancılığın daha çok kırsalda yapılması ve kırsala ulaşımın zorluğu sorunları daha da büyütüyor. ” değerlendirmesini yaptı.

Şu anda büyük bir yem ihtiyacı olduğuna işaret eden Arslan, Birlik olarak bölgedeki meslektaşlarını örgütleyerek ilk günden bu yana hem arama kurtarma hem de hayvan sağlığı ihtiyaçlarının karşılanması için zemin sağladıklarını kaydetti.

Çalışmalar sırasında çiftlik hayvanlarının yeme ihtiyacı olduğunun tespit edildiğini belirten Arslan, şu ifadeleri kullandı:

“Bütün yem firmalarına, yetersiz beslenmeleri beraberinde hastalıkları artıracağı için acil bir çağrı yapmak istedik. Çiftlik hayvanlarının bir can olduğunu göz önünde bulundurarak, deprem bölgelerindeki hayvanlarımıza destek olmak ve bir an önce yem desteği sağlamak istiyoruz. .”

serinhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu