Haber

Lübnan Enformasyon Bakanı, mevcut krizlerin ülkesinin varlığını tehdit ettiğini söyledi

Lübnan Enformasyon Bakanı Ziyad el-Mekkari, ülkesinin içinden geçtiği krizlerin onun kültürel kimliğini ve varlığını tehdit ettiğini belirtti.

Lübnan resmi ajansı NNA’ya göre Mekkari, Tunus’taki 18. Frankofon Zirvesi’nde, Uluslararası Frankofon Örgütü’ne üye devletlerin ve hükümetlerin delegasyon liderleri ortasında düzenlenen toplantıda konuştu.

Ülkesindeki mevcut ekonomik ve siyasi krizin, “Lübnan’ın varlığını ve kültürel kimliğini tehdit ettiğini kaydeden Mekkari, bunların yanı sıra Suriyeli mülteciler krizinin de ülkeyi yorgun düşürdüğünü” söyledi.

Lübnanlı Bakan, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda bu tehdidin varoluşsal bir boyut kazanabileceğini vurgulayarak, milletlerarası toplumu “kültürel mirasını koruyarak, medyayı, eğitimi, kültürel mirası destekleyerek ve vatandaşların devlete olan güveninin yeniden tesis edilmesine yardımcı olarak” Lübnan’ın çöküşüne engel olmaya çağırdı.

“Farklılık İçinde İletişim: Frankofon Bölgesi Kalkınma ve Dayanışma Aracı Olarak Dijital Teknoloji” temasıyla düzenlenen 18. Frankofon Zirvesi dün Tunus’ta başlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu