Yaşam

Oğuzhan Uğur: İsim vermeden devam ediyoruz ama çok zor

Depremlerin ardından Haluk Levent ile birlikte depremzedeler için yardım toplayan BaBaLa TV kurucusu Oğuzhan Uğur, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli tarafından “Devlet ne yapamaz ki? ‘dostlar’, ‘babalar akbabalar gibi kanat çırpıyor’? paylaştı.

Sosyal medya hesabından deprem bölgelerinde çadır eksikliğine vurgu yapan Uğur, şu ifadeleri kullandı:

“Aradığımızda darbeler yetkililere iniyor. BaBaLa’yı duyduklarında irkiliyorlar. Yazıklar olsun. Ama ne çabuk birlikte yardım ettik. İsim vermeden devam ediyoruz tabi ama çok zor. Buradan duyurayım o zaman. Hala çadır diyorlar. Sürekli duyuyoruz.”

‘DEVLET SİZİN GİBİ ÇALIŞMIYOR’

Geçen hafta gazeteci İsmail Saymaz’a verdiği röportajda Oğuzhan Uğur, yaptıkları yardımlar nedeniyle hedef alındıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Çünkü ilk dakikadan itibaren birçok insanın hayatına dokunduk, çünkü sosyal medyada insanlar ‘elinize sağlık, devlet size çalışmıyor’ dediler… yardım eden siz olun.Çünkü bize bizden başka yardım eden yok.”

BaBaLa TV ve AHBAP’ın tasfiye edilmek istediğini belirten Uğur, Saymaz’ın “kurumlara güvenmeyenler sizin aracılığınızla yardım ediyor” değerlendirmesine şu yanıtı verdi:

“Doğru. İşte bu yüzden mağdur oldular. ‘Devletimiz burada, AFAD burada’ diyemediler çünkü biz oradaydık. Kaldırarak ‘Her türlü yardımı yapıyoruz’ demeye çalıştılar. Ancak ilk iki gün yaşanan uyum krizinin farkındasınız, “İster tweet atsınlar, ister televizyonlarda yayınlasınlar, orada 13 milyon insan bu acıyı yaşıyor. Bu insanlar bunu görüyor. Ve bu insanlar bizim yardımımızdan bahsediyor. Bu onları çok kızdırıyor.” (HABER MERKEZİ)

civrilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu