Haber

Kartal Belediyesi Karlıktepe Spor Parkı’nı hizmete açtı

Kartal Belediyesiİnşaatı tamamlanan Karlıktepe Spor Park halka açıktır. Lideri Gökhan Yüksel, çocukların ve gençlerin spora yönelmesi ve başarılı olması için ilçe genelinde bu alanda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Karlıktepe Spor Parkı gibi tesisleri hizmete açmaktaki amacımız; Sporda başarının önünü aç.”

Sosyal tesis dışında basketbol ve tenis kortları, koşu ve yürüyüş parkurları, yeşil alanlar, oturma alanları ve çocuk oyun alanlarının da yer aldığı parkın hizmete açılması nedeniyle Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından etkinlikler düzenlendi. Tenis turnuvası, sanal gerçeklik gözlüğü, Harlem basketbol şovu, atölye etkinliklerinin yanı sıra çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edilen etkinlikler büyük ilgi gördü.

“TENİS ALANINDA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Etkinliklerde çocuklara yüzlerce top hediye edilirken, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel parkı ziyaret etti. spor İşi yapan çocuklarla ilgilenip, parkta dinlenen mahalle sakinleriyle sohbet etti. Parkta diğer alanların dışında iki adet tenis kortu bulunduğunu belirten Yüksel, Kartallılardan tenis alanında başarılı olacak çocuklar yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Toplam 7 bin 183 metrekare alan üzerine kurulan Karlıktepe Spor Parkı, 2 bin 901 metrekare yeşil alandan oluşuyor. Parkın yeşil alanları, bölgedeki diğer yapılardan farklı olarak doğal bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kartallılar spor yaparken parkın diğer olanaklarından da yararlanabilecek.

SOSYAL TESİS DE İÇERİSİNDE OLACAK

Proje kapsamında inşa edilen idari bina, park kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Binada spor yapmak için gelenler için soyunma ve duş odaları, kadın, erkek ve engelli vatandaşlar için tuvaletler ve idari ofis bulunuyor. Ayrıca yakın zamanda bir de kafeterya açılacak. Bu sayede vatandaşlar spor yapmanın yanı sıra ihtiyaçlarına da hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu