Haber

Kars Barosu seçim komisyonu kurdu

KARS- Kars Barosu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28’inci Milletvekili Seçimi öncesi meclis kurdu. Seçim Komisyonu’nda görev yapacak avukatlar ilk toplantısını yaptı.

Toplantıda konuşan Baro Başkanı Av. Fettah Çapkurt, Seçim Komisyonu’nun seçimlerin şeffaf bir şekilde yürütülmesi için kurulduğunu belirterek, seçime kadar yapılacaklar hakkında bilgi verdi.

Çapkurt, “Bugünden seçim gününe kadar alacağımız eğitimle siyasi partilerin, milletvekili adaylarının veya seçmenlerimizin hukuki bir sorunu varsa veya görüş almak isterse baromuzu aradığında seçim komisyonu yardımcı olacak.”

Ayrıca üçüncü gözün ne kadar değerli olduğunu önceki seçimlerden edindiği tecrübelerle anladığını belirten Çapkurt, avukatları sandıkta göreve davet etti. Başkan Çapkurt, heyetin 9 kişiden oluştuğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği bünyesinde kurulan eğitim kümesine iki avukatın katılacağını, baroya kayıtlı 180 avukatın görev almasını istediklerini sözlerine ekledi. Seçim günü sandıkta.

haber-taskent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu