Ekonomi

Güney Kore Mahkemesi LUNC kararını açıkladı: Menkul kıymet değil

arazi Geçen yıl ekosistemde yaşananlarla ilgili jenerik süreç farklı ülkelerde devam ediyor. Ekosistemin merkezinde yer alan Güney Kore’de devam eden davada Terra Classic’in (LUNC) menkul kıymet olmadığına vurgu yapıldı.

Yerel haber kaynakları Seul Güney Bölge Mahkemesi’nin 16 Şubat’ta görülen duruşmada paylaştığı belgelere göre Terra Classic’in güvenlik değilbelirtilmiş.

Mahkeme kayıtlarına göre LUNC’nin Sermaye Piyasası Kanunu’na göre bir yatırım sözleşmesi yani menkul kıymet olarak tanımlanması oldukça zordur. Bu Terra Classic için çok kritik bir karar olarak yorumlanıyor.

Bilindiği gibi ABD’de devam eden süreçlerde SEC, LUNC için bir güvenlik tanımı yaptı. Varlığın menkul kıymet olarak belirlenmesi, projeyle ilgili bazı yasal sorunları gündeme getirdi.

ABD ve Güney Kore’de Terra ekosistemine yönelik davalar devam ederken Kwon yapmak ‘ın Karadağ’daki tutukluluğu devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yakalanan Kwon, sahte pasaport kullanmakla suçlandı.

Terra ekosisteminin yaratıcısı ve geçtiğimiz günlerde ABD’de ortaya çıkan menkul kıymetler dolandırıcılığı tezine ünlü ismin avukatları itiraz etmişti. Kwon’un avukatları, TerraUSD ve LUNA’nın 40 milyar dolarlık çöküşüyle ​​bağlantılı olarak, SEC’in Kwon’un ABD’li yatırımcıları dolandırdığını kanıtlayamadığını savundu.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu