Haber

Çin Başbakanı Li Qiang, Yüksek Kaliteli Gelişimi Vurguluyor

PEKİN, 24 Nisan (Xinhua) — Çin Başbakanı Li Qiang, yüksek kaliteli kalkınmayı sürdürme çabalarının değerinin altını çizdi.

Pazar günü başkanlık ettiği Çin Devlet Konseyi’nin çalışma toplantısında Li, yüksek kaliteli kalkınmayı sürdürme becerisini geliştirmek, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi’nin kararlarını ve planlarını tam olarak uygulamak için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi. Çin (ÇKP), yüksek kaliteli gelişmeyi teşvik etmede sürekli ilerleme kaydetmenin yanı sıra. stresli.

Toplantıda yaptığı konuşmada Başbakan, bunun Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yeni kalkınma ideolojisini tüm taraflarca tam ve sadakatle uygulamaya ve yüksek kaliteli kalkınmayı teşvik etmeye odaklanmaya yönelik ekonomik fikrinin değerli bir modülü olduğunu söyledi.

Li, yüksek kaliteli geliştirmenin Çin tarzı modernleşme için gerçek bir koşul, önemli eşikleri aşarken kaçınılmaz bir seçim ve stratejik bir avantaj elde etmenin anahtarı olduğuna işaret etti.

Başbakan, “Yeni kalkınma felsefesini ekonomik ve sosyal kalkınmanın her aşamasında uygulamak için inisiyatif almalıyız” dedi.

Kaliteyi ön planda tutmak ve verimliliği ön planda tutmak gerektiğini kaydeden Li, “Reform ve genişleme politikasını kararlılıkla derinleştirmemiz, kalkınma modelini dönüştürmemiz ve insanların yaşam standartlarını gerçekçi bir şekilde sağlamak ve iyileştirmek için çaba göstermemiz gerekiyor.”

haber-almus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu