Haber

Baykar’dan deprem bölgesine aşevleri

Baykar, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen bölgede 3 farklı noktada kesintili aşevleri kuruyor.

Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Baykar olarak 3 farklı lokasyonda toplam 13 bin 500 kişiye yemek dağıtacak geçici aşevleri kuruyoruz. Kahramanmaraş Avşar Çadırkent, Kahramanmaraş KAFUM Çadırkent, Hatay Samandağ Çadırkent. Milletimiz için varız, milletimizin yanındayız.” kelimeler yer aldı.

Baykar ile birlikte çalışan Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3 Vakfı) da AFAD ile koordineli olarak acil durum malzemelerinin dağıtımını sağlıyor. T3 Vakfı, depremden etkilenen çocukların eğitim süreçlerine destek olmak ve sosyal hayata katılımlarını hızlandırmak amacıyla deprem bölgesinde teknoloji atölyeleri de kuracak.

Öte yandan, beyin sarsıntısı sonucu yaşamını yitiren Deneysel Teknoloji Atölyesi öğrencileri için T3 Vakfı’nın Twitter hesabından taziye mesajı paylaşıldı.

Mesajda şunlar kaydedildi:

“Deneyap Teknoloji Atölyesi öğrencilerimizden Kahramanmaraş’tan Tuğberk Eymen Köftecioğlu ve Gaziantep’ten Ahmet Çopuroğlu’nu deprem sonucu kaybettik. Yakınlarını kaybeden bursiyerlerimize, öğrencilerimize, öğretim elemanlarımıza ve tüm milletimize sabırlar diliyoruz. tüm Deney ailemize.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu